• Odwiedziło nas: 379605 osób
  • Do końca roku: 188 dni
  • Do wakacji: -3 dni

Jesteś tu: » Strona główna »

Nasi ...

WYJAZD GRUPY TEATRALNEJ NA SIEMIATYCKI PRZYSTANEK PaT


   

SPRAWOZDANIE Z WYJAZDU  GRUPY TEATRALNEJ  ZS OSTASZEWO

NA SIEMIATYCKI PRZYSTANEK PaT

 

 

     W dniach 25 -27 maja 2012 r. dziesięcioosobowa grupa uczniów naszego Gimnazjum, tworzących Szkolną Profilaktyczną Grupę Teatralną, wyjechała wraz z opiekunami – Teresą Przeździecką i Beatą Zaniewską - na Regionalny  Przystanek „Profilaktyka a Ty” w Siemiatyczach.  Chociaż wielogodzinna jazda autobusem PKS na Podlasie wymagała od nas cierpliwości, sam pobyt w Gimnazjum Nr 1

i  gościnność gospodarzy wynagrodziły nam trudy podróży. A następnego dnia działo się wiele: warsztaty, PaTosfera ze spektaklem „Odlot” , tańcem „Belgijka”, Darmowe Przytulanie oraz koncert finałowy z udziałem Jarosława Jar Chojnackiego.

     Od rana do późnych godzin nocnych czas minął w zawrotnym tempie!!! Niedzielnego ranka nie chciało się wyjeżdżać…

     Wycieczka była możliwa, dzięki dużej pomocy finansowej ze strony Gminnej Komisji d.s. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Ostaszewie. Serdecznie dziękujemy za życzliwość i wsparcie!!!

 

Oto relacje kilku uczestników Siemiatyckiego Przystanku PaT:

 

Mateusz Stasiak, kl. III a :

 

     Dnia 26.05.2012 roku na Siemiatyckim przystanku PaT odbyły się warsztaty w różnych kategoriach m.in. capoeira, teatr uliczny, fotografia i coś co wybrałem czyli karate. Przez trzy godziny uczyliśmy się podstawowych zasad i ruchów, które później pokazywaliśmy na scenie. Karate uczył nas Sensei Andrzej Nowaczuk, wicemistrz Europy. Warsztaty wszystkim bardzo się podobały. Mam nadzieję że słowa wypowiedziane przez Senseia uczestnicy wzięli sobie do serca. 

 

Kacper Cichy, kl. II a:

 

     Warsztaty „hip hop-owa mowa” polegały na tym, że układaliśmy teksty do „bitu”, który zaproponowali nasi nauczyciele. Mieliśmy dwie  godziny na zredagowanie tekstu. Następnie przez godzinę śpiewaliśmy je. Ustaliliśmy ustawienie, intonację i kto, w jakim momencie ma wejść. Po obiadowej przerwie znów była zwykła próba, a potem próba generalna na scenie. Wystąpiliśmy w koncercie finałowym przed publicznością. Było super i nie żałuję, że zapisałem się na „hip hop - ową mowę”.    

 

Justyna Nagaj, kl. III a:

 

     Na warsztatach „Teatr ulicy” ćwiczyliśmy z Hubertem Prokuratem spektakl pt.: „Odlot”, w którym przedstawialiśmy walkę Dobra ze Złem. Źli namawiali do ćpania, a Dobrzy wręcz przeciwnie. Na warsztatach współpracował z nami Teatr „Fanum”, który znał doskonale  tę sztukę. Grało też wiele nowych osób. Szybko zapoznaliśmy się z tematyką przedstawienia.

Atmosfera była luźna, a instruktor napawał nas dobrą energią.

 

Klaudia Bielińska, kl. III a:

 

     Warsztaty wokalne były bardzo ciekawe. Każdy już tęskni za Siemiatyczami i za poznanymi tam osobami. Bardzo chcemy tam wrócić, chociaż na 5 minut. Ćwiczyliśmy  i potem zaprezentowaliśmy na scenie piosenkę Maryli Rodowicz pt.: „Co się stało z mamą?” Próby prowadzono bardzo profesjonalnie. Szybko odnaleźliśmy się w towarzystwie nowopoznanych ludzi. Wszyscy instruktorzy byli mili i serdeczni. Mogliśmy w czasie przerwy zajrzeć, jak ćwiczą inni na swoich warsztatach. Chętnie pojechalibyśmy na Ogólnopolski Przystanek PaT, który odbędzie się w lipcu. (W tym roku to się nie uda, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona – dop. T.P.).

 

 

 

 

Mamy nadzieję, że to nie ostatni nasz Przystanek Pat.

Więcej szczegółów można zobaczyć na stronie www.pat.policja.gov.pl

 

Całość opracowała:

Teresa Przeździecka

(Opiekun Grupy Teatralnej)

 

Karatecy wystepują ...

Integracja w tańcu

Dobro i zło

Belgijka

Opiekunki ...

Pokaz przed starostwem

Próba wokalna na scenie

Relaks ...

Hip - hop-owa mowa ...

Warsztaty hip - hop