PRZEDSTAWIENIE PROFILAKTYCZNE "WOLNI - ZNIEWOLENI"

„Wolni – Zniewoleni”

- premiera przedstawienia profilaktycznego

w Zespole Szkół w Ostaszewie

26 czerwca 2012 r. Szkolna Grupa Teatralna przedstawiła spektakl profilaktyczny   p.t. „Wolni – Zniewoleni”, w którym zagrali Gimnazjaliści : Klaudia Bielińska, Justyna Nagaj, Wioleta Stalka, Mateusz Stasiak -  uczniowie klasy III a, Kacper Cichy, Monika Lizak, Natalia Wysiecka - z  klasy II a , Wiktoria Maciejewska

- z klasy II b ; Weronika Baranowska, Sara Kowalczyk – Rydzel z  klasy I a. Nad oprawa muzyczną czuwał Radek Żak uczeń klasy III a. Reżyserowała Pani Teresa Przeździecka ( pedagog szkolny), która w ramach działań profilaktycznych, jako ekspert „PaT”, zainicjowała przed trzema miesiącami casting do spektaklu.

Premierę obejrzeli  uczniowie naszej szkoły wraz z gośćmi, nauczycielami, pracownikami administracji i obsługi.

Sztuka w wykonaniu Szkolnej Grupy Teatralnej trafiła do rówieśników i bardzo się podobała.  Usłyszeliśmy wiele pochwał, m.in. od Pana Wójta R. Ciżmowskiego i pozostałych gości. Pani J. Wojtowicz, p.o. Dyrektora Szkoły, bardzo pozytywnie i z nieukrywanym wzruszeniem   mówiła o naszym występie.

Cieszymy się, że oprócz Pana Wójta na nasze zaproszenie także odpowiedzieli: Radny Gminy Ostaszewo, Pan Andrzej Przedcieczyński, pracownicy  Urzędu Gminy wspierający działania profilaktyczno – wychowawcze, reprezentowani przez Panie: Halinę Kamińską i Joannę Wycichowska, Członkowie Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego,  z Przewodniczącą Zespołu i Kierownikiem GOPS, Panią Elżbietą Kloska  oraz pracownice GOPS, Panie: Danuta Lewosiuk i Beata Pasek.

Drugi spektakl, w godzinach popołudniowych był przeznaczony dla widzów dorosłych. Choć frekwencja nie była porywająca cieszymy się, że nasza konsekwentna praca została zauważona. A efekty wśród rówieśników, szczególnie te  wychowawcze pewnie pojawią się za jakiś czas!

Po spektaklach młodzi adepci sztuki teatralnej opowiedzieli nieco o sobie i o niezapomnianych wrażeniach z warsztatów na Siemiatyckim  Przystanku „PaT, w którym uczestniczyła większość członków naszego zespołu. (Patrz na stronie: www.pat.policja.gov.pl).

Nasze działania w dużej mierze wpierane były  przez Gminną Komisję d.s. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Ostaszewie. Dotyczy to zarówno wyjazdu na Przestanek „PaT”, jak i wielu innych działań profilaktycznych w naszej szkole. Dziękujemy serdecznie!

Opracowała Teresa Przeździecka

(Pedagog szkolny ZS Ostaszewo)