WIZYTA W OBOZIE STUTTHOF

Z okazji 73  rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz pierwszego transportu więźniów do obozu Stutthof delegacja nauczycieli, pracowników i uczniów naszej szkoły, w dniu 2 września wzięła udział w obchodach tych wydarzeń na terenie niemieckiego obozu KL Stutthof, oddając hołd poległym i symbolizując tym samym rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

Uroczystości rozpoczęły sie Mszą Świętą pod byłym krematorium. Następnie pod pomnikiem Walki i Męczeństwa w Muzeum Stutthof, zebrali się byli więźniowie tej niemieckiej fabryki śmierci i zaproszeni goście. W tym roku, w obchodach brało udział kilkanaście osób, w charakterystycznych chustach w biało-niebieskie pasy. Przedstawiono również pakiet edukacyjny  zatytułowany "Pamiętamy, pamiętam... Pomorze Gdańskie i Obóz Stutthof 1939 - 1945.

WARTO ABYŚMY PAMIĘTALI O TRAGICZNEJ HISTORII NASZEGO REGIONU