ŚLUBOWANIE CZWARTOKLASISTÓW

Dnia 5 października uczniowie klasy czwartej naszej szkoły mieli uroczystość pasowania na ucznia drugiego etapu edukacyjnego. Uroczystość miała miejsce na holu szkoły i uczestniczyły w niej wszystkie dzieci klas IV-VI oraz rodzice. Część oficjalna polegała na odśpiewaniu hymnu szkoły, ślubowaniu oraz pasowaniu, którego dokonała pani dyrektor. Następnie prowadzenie przejęli uczniowie klasy VIB, którzy przygotowali dla młodszych kolegów zestaw pytań i zadań. Czwartaki doskonale poradziły sobie z zadaniami, a nawet popisały się wielkimi umiejętnościami w zakresie śpiewu, recytacji a nawet aktorstwa. Nie było dziwnych zadań. Jedno z nich polegało na piciu soku z cytryny, ale szybko okazało się, że był to delikatny soczek jabłkowy, tylko dla ochotników zresztą.

Po uroczystości bohaterowie dnia zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Na wieczór mieli przygotowaną przez wychowawcę atrakcję - nocowanie w szkole.Odbyły się podchody, gry i zabawy zespołowe, a nawet pokaz talentów, których w tej klasie podobno nie brakuje. Pożyjemy. Zobaczymy.

Izabela Grzywaczewska - Gutowska