DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

9 listopada w piątek z okazji Święta Niepodległości, które przypadło w tym roku w niedzielę, odbył się w szkole apel przygotowany przez uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

Był to montaż słowno - muzyczny wzbogacony przez prezentację oraz scenkę historyczną w wykonaniu uczniów gimnazjum, a dotyczącą ostatniego rozbioru, podczas którego Katarzyna, Wilhelm i Franciszek podzielili miedzy siebie ziemie polskie.

Uczniowie występowali w strojach z epoki. Chór złożony głównie z uczennic klasy 5 wykonał popularne pieśni patriotyczne. Recytatorzy deklamowali utwory poetyckie, a nad całością czuwał narrator. Na początku zebrani odśpiewali hymn szkoły, występ zakończono hymnem państwowym wykonanym w całości.

Sławek Rozwalak

Izabela Grzywaczewska - Gutowska