SZKOLNE DNI TEATRU

SPRAWOZDANIE ZE SZKOLNEGO DNIA TEATRU W ZS OSTASZEWO

Dnia 19.11.2012 r. odbył się w naszej placówce Szkolny Dzień Teatru, w którym uczestniczyli uczniowie wszystkich klas.

Pokazano trzy przedstawienia.

Spektakl profilaktyczny pt. „Bumerang”, który zagrali aktorzy zawodowi Teatru Profilaktycznego „Kurtyna” z Krakowa, poruszał temat godności człowieka i szacunku wobec innych ludzi. Zwrócono uwagę społeczności szkolnej na narastający problem cyberprzemocy, szantażowania i poniżania ludzi poprzez rozpowszechnianie w sieci obraźliwych treści, zdjęć i filmów. Uświadomiono też tragiczne w skutkach konsekwencje picia alkoholu  i używania dopalaczy.

Po obejrzeniu przedstawienia uczniowie klas V – VI SP i gimnazjaliści wysłuchali pogadanki p. Piotra (terapeuty i aktora) na temat odwagi w dokonywaniu właściwych wyborów. Wyjaśniono kwestie związane z dopalaczami. Mimo tego, że są one  legalnie sprzedawane  trzeba pamiętać o ich szkodliwości. Podkreślono, że dopalacze są narkotykami, czyli środkami psychoaktywnymi bardzo niebezpiecznymi dla rozwoju młodego organizmu.

Obejrzenie spektaklu przez uczniów naszej szkoły było możliwe dzięki pomocy finansowej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Gminy Ostaszewo, za co bardzo serdecznie dziękujemy.

W tym samym dniu uczniowie klas I – IV SP zostali zaproszeni do GDKiS – u, gdzie obejrzeli spektakl teatralny pt. „ Legenda o Lechu, Czechu i Rusie”. Pomimo niewielkiej obsady aktorskiej legenda została przedstawiona w bardzo ciekawy sposób,  z dużym zaangażowaniem uczniów. (więcej na stronie w zakładce klas 0 – III).

Po spektaklu uczniowie klasy III b SP przyszli do budynku szkolnego, by przedstawić swoim starszym koleżankom i kolegom z klas IV – VI montaż literacko – muzyczny na temat Święta Niepodległości  pokazany wcześniej w szkole w Nowej Cerkwi. Bardzo dziękujemy dzieciom, pani wychowawczyni oraz rodzicom trzecioklasistów za przygotowanie przedstawienia.

Teresa Przeździecka