Źródło: http://www.teatr.elblag.pl/zemsta

WYJAZD DO TEATRU

W dniu 09.01.2013r. odbył się kolejny wyjazd edukacyjny do Teatru im. A. Sewruka w Elblągu na przedstawienie komedii A. Fredry pt.: ”Zemsta”. Dzieło to od lat należy do kanonu lektur szkolnych, dlatego gimnazjaliści z klasy pierwszej i drugiej prawie w stu procentach wzięli udział w tym przedsięwzięciu.

Wrażeń było sporo. Reżyserka spektaklu Ewa Marcinkówna wiernie przedstawiła treść dzieła, a scenografia barwnie ukazała XVIII-wieczną epokę. Gra aktorów była na wysokim poziomie, a kreacja Józefa Papkina, nagrodzona gromkimi brawami, na długo pozostanie w pamięci uczniów.

Adaptacje kinowe i teatralne wielkich dzieł literatury utwierdzają widzów w przekonaniu, że wiele tematów poruszanych w utworach sprzed lat, jest wciąż aktualnych, więc warto je poznawać, bo dzięki temu można łatwiej znaleźć wzorce postępowania i sposoby rozwiązywania problemów.

Beata Bazan

Sławek Rozwalak