MISTRZ ORTOGRAFII

KONKURS MISTRZ ORTOGRAFII 2013 W KATEGORII GIMNAZJUM ROZTRZYGNIĘTY

Dnia 7 lutego trzynaścioro uczestników, będących reprezentantami klas gimnazjalnych, pisało szkolne dyktando. Tekst, którego tytuł brzmiał Wiosenny spacer, czyli o zwycięstwie ducha nad materią, wybrany przez panią Beatę Bazan, okazał się bardzo trudny, co znacznie podniosło poziom konkursu.

Zaproszona pani Dyrektor Alicja Redlicka dwukrotnie go przeczytała, następnie podyktowała. Obserwując miny uczniów, nie trudno było z nich wyczytać zaskoczenie, a nawet przerażenie.

Najwięcej trudności przysporzyła uczniom łączna i rozdzielna pisownia w wyrazach typu: przedwieczorny, gdzieniegdzie, znienacka, nowo narodzony, wokół, wkrótce. Inne trudne wyrazy to: nicnierobienie, w okamgnieniu, chandra.

Laureatami konkursu MISTRZ ORTOGRAFII 2013 są:

MIEJSCE I  MILENA SKOTNIK

MIEJSCE II MAKSYMILIAN SZCZERBA

MIEJSCE III ANTONINA SZCZERBA

Dziękujemy uczestnikom konkursu, a zwycięzcom GRATULUJEMY !!!

Beata Bazan