ŻUŁAWSKA MŁODZIEŻOWA HALOWA LIGA PIŁKI NOŻNEJ

W trakcie ferii uczniowie naszej szkoły brali udział w cyklu turniejów w ramach Żuławskiej Młodzieżowej Halowej Ligii Piłki Nożnej. Rozgrywki prowadzone przez Żuławskie Towarzystwo Sportowe cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży z naszej szkoły. Dzięki zaangażowaniu GDKiS w Ostaszewie, a w szczególności Pana Michała Mikołajczaka i kilku innych pomocnych osób młodzieżowa drużyna mogła godnie reprezentować naszą gminę.

Rozgrywki odbywały się w trakcie czterech turniejów, gdzie drużyny rozgrywały mecze każdy z każdym. Nasza drużyna zdecydowanie najmłodsza i najmniej doświadczona w całej stawce, dzielnie stawiała czoło starszym kolegom. Zdobyte doświadczenie i mnóstwo zabawy na pewno będą owocować w przyszłości. Końcowa klasyfikacja wyglądała następująco: I miejsce ŻTS Błękitni I Kmiecin, II miejsce LKS Żuławy I NDG, III miejsce UKS Morze Stegna, IV miejsce LKS Żuławy II NDG, V miejsce ŻTS Błękitni II Kmiecin, VI miejsce GDKiS Ostaszewo, VII miejsce UKS Ogólniak NDG.

Na zakończenie zmagań turniejowych miała miejsce  miła niespodzianka dla Naszych graczy, poczęstunek w Pizzerii Max w NDG, po wielu bitwach należało się.

Trafnie zmagania Naszych zawodników podsumował główny organizator Pan Michał Mikołajczak:

„Pierwszy sezon młodzieżówki GDKiS Ostaszewo w tego typu rozgrywkach przeszedł do historii.

Porażki były, musiały być, "jak się nie wywrócisz, to się nie nauczysz", zwycięstwo było, bardzo dobrze "żeby wygrać trzeba grać". Walka i zaangażowanie - oczywiście, do samego końca. Krytyka - tylko pozytywna, motywująca.

Wielkie, wielkie gratulacje dla Was: Maciej Wybraniec, Kacper Legawiec, Kamil Szczepanik, Seweryn Pasek, Maciej Kuleta, Kamil Staszko, Adrian Lipa, Damian Sztyber, Bartosz Okrój, Sebastian Sobkowiak, Sebastian Szablewski, Patryk Klonowski, Mateusz Klonowski, Michał Szczepanik, za co? Za wszystko co pisałem wcześniej, a zwłaszcza za to, że graliście, przegrywaliście walcząc, wygraliście :), walczyliście do ostatnich sekund i najważniejsze, że Wam się chciało (w ferie). Jeszcze raz brawa!”

Podziękowania należą się rodzicom, którzy pomagali dostarczać zawodników na zawody: Pani Szczerba, Panu Szablewskiemu oraz Panu Staszko - bez Was nie wszyscy mogliby grać.

Jestem przekonany, że to nie ostatni występ naszych sportowców.

Sławek Rozwalak