SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

Dnia 17 kwietnia na 6 i 7 godzinie lekcyjnej odbył się planowany Szkolny Konkurs Recytatorski – poezja Wisławy Szymborskiej. W sali przygotowana została niewielka ekspozycja dotycząca poetki, co z pewnością stworzyło odpowiedni nastrój.

Uczniowie podzieleni zostali na dwie grupy wiekowe

1. Szkoła Podstawowa  - 16 uczniów
  2. Gimnazjum – 7 uczennic

W kategorii uczniów gimnazjum nie było chłopców, stąd zapis 7 uczennic. Zebrani zostali poinformowani przez organizatora o kryteriach oceniania recytacji, które zostały wcześniej umieszczone w regulaminie konkursu; podano, ile punktów może otrzymać recytator od jednego jurora i łącznie.  Po losowaniu, które ustaliło kolejność, rozpoczęły się przesłuchania.

Czterech jurorów oceniało na przygotowanych kartach występy recytatorów, a wyniki po podsumowaniu są następujące:

I miejsce –Oliwia Breczko, kl. V

II miejsce – Martyna Justyńska, kl. VIb

III miejsce – Aleksandra Wójtowicz, kl. VIa

Wyróżnienia: Magda Kalinowska, Zuzanna Zachara

I miejsce – Antonina Szczerba, kl.I

II miejsce – Zuzanna Kargol, Kl. I

IIImiejsce – Natalia Koc, Wiktoria Maciejewska, kl.IIIb

W podsumowaniu jurorzy i recytatorzy byli zgodni co do faktu, że utwory Szymborskiej są bardzo trudne do recytacji i interpretacji, bo z tym było wiele trudności, co świadczy o głębokim zainteresowaniu treścią uczestników konkursu. Wszystkim gratulujemy. Wszyscy są zwycięzcami, ponieważ zdecydowali się na publiczne wystąpienie i pokonali tremę, strach, niepokoje.