KONKURS RECYTATORSKI W DREWNICY

Dnia 25 kwietnia 2013 roku odbył się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Drewnicy konkurs recytatorski. Uczestnicy mieli przygotować i zaprezentować wiersze Stanisława Mocarskiego, byłego dyrektora i nauczyciela szkoły w Drewnicy.

Do konkursu z naszej szkoły przygotowali się:

Oliwia Breczko z klasy V

Martyna Justyńska z klasy VIb

Damian Sztyber z klasy VIb

O godzinie 10.00 rozpoczęły się przesłuchania 15 uczestników. Opiekunowie byli zgodni co do faktu, że utwory tego poety dla uczniów szkoły podstawowej były bardzo trudne do interpretacji; dodatkowo pozbawione rymów, więc trudniejsze do opanowania pamięciowego. Mimo iż nasi uczniowie nie zajęli czołowych miejsc, mogą być z siebie dumni, bo ich wystąpienia były bardzo dojrzałe, ekspresywne i na pewno zwróciły uwagę. Była to kolejna nauka wystąpień przed publicznością, a do tego zupełnie obcą.

Gratulacje za występ i za odwagę.