"ŚWIĘTA MAJOWE"

Apel z okazji tzw. majowych świąt

30 kwietnia na 3. godzinie lekcyjnej odbył się apel. Przygotowano go z okazji 1 maja, 2 maja, 3 maja, 26 maja. Zebrani na szkolnym holu uczniowie mogli dowiedzieć się, o jakie majowe święta chodzi. Występujący dokonywali kolejnych odsłon wyżej wspomnianych świąt. Całość stanowiły recytacje, prezentacje, śpiew chóru, taniec. Taka różnorodność wpłynęła na zainteresowanie apelem, szczególnie przypadł do gustu film animowany pt. Historia Polski; podobał się również polonez w wykonaniu uczennic ze szkoły podstawowej. Tym razem występujących nie zasiliły klasy III, ponieważ w trakcie przygotowań do apelu oni byli zajęci egzaminami.

Po występach odbyło się wręczenie uczniom nagród za udział w zawodach sportowych i różnych konkursach.

Izabela Grzywaczewska-Gutowska

Sławek Rozwalak