IV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy organizowany jest od 4 lat przez nauczycieli Zespołu Szkół w Ostaszewie (M. Werbowska, A. Pąsik, A. Rozwalak, S. Rozwalak). Konkurs przeprowadzany jest dla uczniów klas IV – VI  Szkoły Podstawowej.

Pierwszy etap odbywa się w szkołach, które zgłosiły chęć udziału, do której wysyłane są testy.

15 maja odbył się finał w Ostaszewie, na który przyjechali uczniowie wraz z opiekunami, byli to przedstawiciele kl. IV, V i VI.

Konkurs umożliwia uczniom zainteresowanym przyrodą, historią i matematyką  sprawdzenie swoich umiejętności. Cieszy się on dużym zainteresowaniem. Uczniowie tworzą drużyny, które walczą między sobą o punkty. Odpowiadają na pytania, rozwiązują zadania, a w tym roku skorzystano w jednej z rund z laptopów, na których dzieci rozwiązywały zadania na czas. Wszyscy poradzili sobie bardzo dobrze.

W tegorocznym finale Zespół Szkół w Ostaszewie gościł następujące szkoły: ZSP w Drewnicy, SP nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim, ZS w Sztutowie, SP w Lubieszewie, ZS w Stegnie.

Wyniki:

I miejsce -  Zespół Szkolno – Przedszkolny w Drewnicy