DOŻYNKI GMINNE 2013

Występy uczniów ZS Ostaszewo

na dożynkach gminnych w Gniazdowie

29 września 2013 r. w  Gniazdowie odbyły się dożynki gminy Ostaszewo. W Święcie Plonów nie zabrakło różnego rodzaju konkursów, zawodów

i części artystyczno - rozrywkowej, w których brali udział nasi uczniowie, tak młodsi jak i starsi.

W półgodzinnym programie słowno – muzyczno – tanecznym na scenie  wystąpiło około trzydziestu uczniów naszej placówki.  Najmłodsza grupa, która śpiewała dziecięce piosenki i grała na flażoletach, wystąpiła pod kierunkiem p. Sylwii Korytkowskiej.  Zaś chórek uczennic, z klas IV – VI SP

i I klasy Gimnazjum zaśpiewał kilka piosenek przygotowanych przez p. Teresę Przeździecką i p. Andrzeja Michalczuka. Choreografię tańców przygotowały uczennice klas V – VI z częściową pomocą p. Anity Zglinieckiej. Oczywiście nie mogło zabraknąć wiersza o Żuławach (wykonanie Oliwia Breczko).

Tremę towarzyszącą uczniom przed występami „osłodziły” oklaski licznie zgromadzonej widowni. Trzymały za nas kciuki nasze rodziny i wspierała duchowo nasza Dyrekcja: p. A. Redlicka i p. Marianna Seroka.

Po naszych występach p. Dyrektor złożyła serdeczne podziękowania i wręczyła statuetkę pp. Marii i  Władysławowi Ornowskim za wielkie serce

i pomoc okazane naszej szkole. Na cześć Fundacji Pana Władka uczennica kl. V, Zuzia Zachara, zagrała poleczkę przy akompaniamencie swojej instruktorki, p. Barbary Boksza.

Relację przygotowała

Teresa Przeździecka