PROFILAKTYKA SZKOLNA – CZ. II

WRZEŚNIOWA PROFILAKTYKA SZKOLNA – CZ. II

WYJAZD GIMNAZJALISTÓW NA SPOTKANIE PAT DO MALBORKA

W sobotę 21 września 2013 r. dwudziestoosobowa grupa uczniów naszego Gimnazjum wraz z opiekunkami: p.  T. Przeździecką i p. B. Zaniewską uczestniczyła w spotkaniu PaT-owiczów w Malborku. Impreza miała charakter profilaktyczno – artystyczny. Warto dodać, że to nasza trzecia wyprawa na spotkanie młodzieży w ramach PaT. Za każdym razem wyjeżdża więcej chętnych.  Po południu spotkaliśmy się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 na uroczystym podsumowaniu rocznej działalności Teatralnej Grupy PaT  „Podaj Dalej”,W tak ważnym wydarzeniu uczestniczył min. autor programu PaT insp. Grzegorz Jach z Impresariatem, Komendant Powiatowy Policji w Malborku podinsp. Andrzej Szramke, zaprzyjaźnione instytucje i przedstawiciele władz samorządowych oraz PaTowicze, którzy specjalnie na tą okazję przyjechali z całego województwa pomorskiego. W oficjalnej części spotkania wzięła także udział Dyrektor ZS, p. Alicja Redlicka. Grupa z Malborka zaprezentowała min. etiudę teatralną „Doktor" oraz spektakl "Cladis". W czasie spotkania nie zabrakło chwil wspomnień, czyli splotu filmów i zdjęć, które powstały podczas roku działalności grupy. Organizatorzy przygotowali jubileuszowy tort i inne smakołyki. Część druga, już po zmroku, odbyła się  na na placu Kościuszki (przy fontannie), gdzie odbył się spektakl teatru ulicy a także pokaz ogni w wykonaniu grupy "FireSzał" z Tczewa. Na zakończenie powtórzono ulubione tańce PaTowiczów: wygłupiaczka i  belgijkę. Do domów wracaliśmy w dobrych nastrojach, z nadzieją, że za kilka miesięcy wybierzemy się na kolejny Przystanek PaT. Więcej szczegółów można zobaczyć na stronach: pat.policja.gov.pl.

Organizator wyjazdu oraz autor artykułu

Teresa Przeździecka

Więcej zdjęć w GALERII