KONKURS RECYTATORSKI

Dnia 30 października 2013 roku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Julian Tuwim Dzieciom. Uczestnicy przygotowali wiersze dla dzieci według własnej interpretacji z uwzględnieniem elementów gry aktorskiej, czyli liczyło się nie tylko słowo, ale też ruch, gest, rekwizyty. Wszyscy recytatorzy sprostali wyzwaniu, a ich wystąpienia były ciekawe i bardzo nowatorskie. Rekwizyty okazały się pomysłowe, co utrudniało prace komisji oceniającej, w której skład weszły:

1. Izabela Gutowska

2. Marianna Seroka

3. Wiktoria Wojciechowska klasa Ib

4. Aleksandra Bobowska klasa Ib

Szkoda tylko, że nielicznie przystąpiło do konkursu gimnazjum. Czyżby poczuli się zbyt poważni na takie wiersze?

Oto wyniki:

I miejsce - Wiktoria Szarkowska z klasy V

II miejsce - Sandra Wołujewicz z klasy V

III miejsce - Małgorzata Bogucka z klasy IV

Zwycięzcy otrzymają stosowne dyplomy i najwyższe oceny z języka polskiego, a pozostali uczestnicy nagrody w postaci ocen.

W ten oto sposób Zespół Szkół zaznaczył swój wkład w obchody Roku Juliana Tuwima.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i zapraszamy do udziału w innych tego typu konkursach.

Organizatorzy:

Izabela Gutowska, Beata Zaniewska