ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU WIEDZY O GMINIE OSTASZEWO

Dnia 27 listopada 2013 roku w Zespole Szkół w Ostaszewie odbył się konkurs na temat naszej gminy. Adresatami byli uczniowie szkoły podstawowej. Każdą klasę reprezentowała trzyosobowa drużyna, która miała za zadanie odpowiedzieć na 30 pytań, a każde z nich za 1 punkt. Uczniowie na odpowiedź mieli jedną minutę skrzętnie mierzoną przez prowadzącą. Kartki z odpowiedziami asystentka Dominika Kowalska przekazywała Jurorom, którymi byli pani Iza Gutowska i pan Paweł Kordylasiński. To właśnie oni decydowali o przyznaniu całego, połowy lub ćwierć punkta. Pytania były tak skonstruowane, że pozwalały na taki sposób punktowania.
Jako organizatorka byłam zadowolona z pracy zespołów, które bardzo poważnie podeszły do konkursu. Nie obyło się bez śmiesznych odpowiedzi, co rozładowywało zdenerwowanie. Przyjemnie było zadawać pytania i mierzyć czas. Konkurs przebiegał sprawnie, bez niespodzianek i zgodnie z planem.
Oto wynki:
I miejsce – klasa VI
II miejsce – klasa V
III miejsce – klasa IV
Jurorzy byli zaskoczeni bardzo małą różnicą punktową między drugim a trzecim miejscem; to było 0,25 punkta.
Organizator: uczennica klasy V Sandra Wołujewicz