VI SZKOLNY FESTIWAL PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ, POWSTAŃCZEJ I ŻOŁNIERSKIEJ

Pieśni patriotyczne należą do tej grupy pieśni, które stają się coraz bardziej „historią”, szczególnie dla kolejnego pokolenia Polaków. Stąd narodził się pomysł takiego konkursu, by poprzez zabawę ocalić je od zapomnienia i sprawić, by stały się łącznikiem między tradycją a teraźniejszością.
29 listopada 2013 roku w naszej szkole odbył się VI Szkolny Festiwal Pieśni Patriotycznej, Powstańczej i Żołnierskiej.
Uczniowie prezentowali wylosowane wcześniej pieśni i rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: Szkoła Podstawowa klasy IV-VI i Gimnazjum. Nagrodą główną w tym roku był ufundowany przez sponsorów „Puchar Przechodni”.
Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:
• Klasę VA, która zaprezentowała pieśń pt. „Deszcz, jesienny deszcz”
• Klasę IIA, która zaśpiewała pieśń pt. „Myśmy są wojsko”
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, zdrową rywalizację i miłą atmosferę. Nauczycielom, wychowawcom i pracownikom dziękujemy za pomoc, a zwycięzcom GRATULUJEMY!!!
Zapraszamy za rok na VII edycję!!!
Organizatorzy:
Joanna Czerwińska