• Do wakacji: WAKACJE!!! dni

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU "Opwiem ci legendę rybacką"

Lokalna Grupa Rybacka – Rybacka Brać Mierzei ogłosiła konkurs literacki dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Jury konkursowe oceniało 25 zgłoszonych twórczych legend. Wpłynęły prace z Mikoszewa, Stegny, Sztutowa, Krynicy Morskiej, Cedrów Wielkich i Ostaszewa.
Poziom prac konkursowych był wysoki i wyrównany, członkowie jury ( pracownicy Gminnych Bibliotek Publicznych w Stegnie i Sztutowie oraz prezes LGR) oceniali zgodność prac z tematem, oryginalność, poprawność językową oraz ogólną estetykę. Postanowiono przyznać wyróżnienia:
- Sebastianowi Zieńkowskiemu ( ZS w Ostaszewie)
-Patrykowi Klinkoszowi ( ZS w Ostaszewie)
-Paulinie Kozak ( ZS w Stegnie)

Główne nagrody odebrali:
- Hanna Hrycyna ze Stegny
- Marcel Barry z Mikoszewa
- Julia Borowik ze Stegny.
Wręczenia nagród dokonali Romuald Drynko oraz dyr. ZS w Ostaszewie Alicja Redlicka, a nad całością czuwały panie Paulina Strzałkowska i Marianna Seroka.
Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali podziękowania za udział.
Rozstrzygnięcie i wręczenie nagród odbyło się w Izbie Historii i Tradycji Gminy Ostaszewo dnia 19 grudnia 2013 roku. Stowarzyszenie jako organizator konkursu wybrało to miejsce na wręczanie nagród, ponieważ uczniowie ze szkoły w Ostaszewie napisali najwięcej prac, poza tym organizatorzy chcieli połączyć swoją galę z lekcją żywej historii w jakimś urokliwym miejscu. Niewątpliwie Izba to doskonały wybór. W tych literackich zmaganiach z naszej szkoły wzięli udział uczniowie z klasy Ia zachęcani do pracy przez polonistkę.
Po części oficjalnej i pamiątkowej fotografii zebrani obejrzeli eksponaty i mogli usłyszeć kilka ciekawych opowieści związanych z historią Ostaszewa.
Wszystkie prace będą opublikowane na stronie LGR Rybacka Brać Mierzei.

Izabela Gutowska