WIZYTA W TEATRZE

„Romeo i Julia” W. Szekspira

na deskach teatru. A. Sewruka

w Elblągu

W ubiegły czwartek, 20 lutego, uczniowie klas pierwszych i drugiej naszego Gimnazjum pojechali do Teatru im. A. Sewruka w Elblągu, by obejrzeć szesnastowieczną tragedie szekspirowską „Romeo i Julia” w reżyserii M. Siedlera. Utwór nazywany jest często „tragedią miłości” oraz zaliczany do tak zwanych dramatów psychologiczno – poetyckich.

Sztuka jest ponadczasowa. Ukazuje prawdziwą, szczerą, młodzieńczą miłość uwikłaną                w konflikt pomiędzy dwoma rodami. Z pewnością można  odczytać współczesne analogie antagonizmów między  rodzinami, miastami czy państwami.

Dzięki wartkiej akcji i ciekawej adaptacji sztuki widzowie mogli bez znudzenia utożsamiać się z dowolnymi bohaterami trzygodzinnego widowiska. Były łzy wzruszenia i gniewne emocje podbudowane słowem W. Szekspira (w tłumaczeniu S. Barańczaka), muzyką B. Rawskiego czy scenografią E. Boldyrev.

Wizytę w teatrze młodzież naszej szkoły oraz opiekunowie uznali za bardzo udaną a czas świetnie spożytkowany!

Teresa Przeździecka