• Do wakacji: WAKACJE!!! dni

WARSZTATY "AKADEMIA ZDROWEJ PRAWDY"

- warsztaty profilaktyczne -

W środę 19 lutego 2014 gościliśmy w naszej szkole pana Andrzeja Piaseckiego, który przeprowadził kolejne warsztaty profilaktyczne z uczniami klas IV-VI SP i Gimnazjum.

Głównym zamysłem zajęć było to, by młody człowiek sprawdził własne możliwości, kiedy jest się pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Młodzież, poprzez ćwiczenia symulacyjne mogła zorientować się, jakie ogromne zagrożenia sprawia innym i sobie pijany kierowca. Była to kolejna lekcja obalająca przekonanie panujące wśród młodzieży, iż mała ilość alkoholu czy narkotyków „nie szkodzi”.

Warsztaty  przeprowadzone na cyfrowym symulatorze jazdy samochodem pod wpływem alkoholu udowodniły młodym ludziom, że nawet wyszkolony gracz, mający ogromne zdolności manualne jest całkowicie bezradny, kiedy zasiada za kierownicą samochodu pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Teresa Przeździecka