POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI

Etap szkolny  Powiatowego Konkursu  Recytatorskiego

Grupa uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum 5 marca na 7 godzinie lekcyjnej rywalizowała, aby zakwalifikować się do drugiego międzyszkolnego etapu konkursu recytatorskiego o tematyce patriotycznej, obozowej i wojennej. Organizatorem tego konkursu jest Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Dworze Gd. Oraz Dyrektor Muzeum Stutthof.

Niektórych uczestników wyeliminowała choroba, co spowodowało, że uszczupliło się grono recytatorów.

Jury w składzie: Aleksandra Bobowska, Wiktoria Wojciechowska, Izabela Gutowska, Marianna Seroka wyłoniło zwycięzców, co nie było łatwe; każdy miał do dyspozycji 10 punktów dla jednego ucznia, czyli łącznie 40 punktów.

To dobrze, że ludzie różnią się miedzy sobą, bo ułatwiło to wyłonienie laureatów. W sali chwilami było tak cicho, że słychać byłoby muchy, gdyby już były. Taką właśnie wspaniałą atmosferę zapewnili uczestnicy swoimi interpretacjami wierszy, to była wspaniała duchowa uczta. Mamy świetnych recytatorów.

Wyniki:

Szkoła podstawowa: