TEATR PROFILAKTYCZNY

KOLEJNE SPOTKANIE
8 kwietnia 2014 r. odbyło się w naszej szkole kolejne spotkanie z teatrem.
Sztukę przedstawił nam Teatr „Maska” z Krakowa. Najpierw uczniowie klas gimnazjalnych, a następnie uczniowie klas IV – VI SP obejrzeli spektakl zachęcający do zdobywania wiedzy - mimo przekornego tytułu: „Moda na nieuczenie się”.
W czasach, gdy technologia informatyczna jest szeroko dostępna młodzież coraz częściej unika tradycyjnych metod nauczania. Młodzi ludzie, kuszeni łatwością dostępu do wiedzy, chętnie korzystają z gotowych rozwiązań. Towarzyszą im również przygody związane z zakazanym dla młodzieży owocem – używkami. Ten spektakl przestrzega przed tzw. „prześlizgiwaniem się” z klasy do klasy. Jednocześnie motywuje do nauki, ukazując jej nieocenioną wartość w dalszym życiu. Mamy nadzieję, że uczniowie oglądający perypetie Mateusza, zadali sobie pytanie o to kim chcą być i co chcą w życiu osiągnąć. Sztuka ma skłonić młodzież do rozwijania się, kształcenia oraz uczciwości wobec siebie i innych. Po obejrzeniu przedstawienia uczniowie wszystkich klas wysłuchali pogadanki pani Alicji (aktorki i psychologa) na temat pokonywania niechęci do nauki szkolnej oraz odwagi w dokonywaniu właściwych wyborów. Spektakle zostały ufundowane przez Komisję d.s. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, za co serdecznie dziękujemy.

Teresa. Przeździecka