PIĄTEK

Był taki ładny słoneczny i ciepły piątek, czyli 25 kwietnia, a gimnazjaliści pisali egzamin z angielskiego. Potrzebna im była cisza i spokój, więc uczniowie klas IV – VI odbywali swoje lekcje w GDKiS. Nie były to jednak zajęcia typowe. Przed godziną 8 rano rozpoczął się koncert pt. Przeboje mistrzów- czyli muzyka, która nas łączy, bawi, zachwyca. Trwał godzinę zegarową i większość uczniów oceniła to wydarzenie pozytywnie. Byli tacy, którym szczególnie spodobała się gra na skrzypcach, innym do gustu przypadła gitara elektryczna. W ciekawy sposób prowadzący przedstawił największe przeboje muzyki klasycznej autorstwa kompozytorów europejskich. Nie zabrakło Bacha, Betowena, Szopena.

Uczestnicy odśpiewali hymn Unii Europejskiej, uczestniczyli w licznych konkursach, mogli sami spróbować gry na instrumentach. Nie obyło się bez wspólnej zabawy – pląsania w takt popularnych przebojów.

Nastąpiła przerwa, po której dzieci oglądały film W pustyni i w puszczy. Zamiast na boisku uczniowie odpoczywali tego dnia na placu za Domem Kultury na zielonej trawie. Po filmie zebrani udali się na boisko szkolne, niektórzy do stołówki i oczekiwali pod opieką nauczycieli na odwozy.

To był udany piątek.