• Odwiedziło nas: 401208 osób
  • Do końca roku: 69 dni
  • Do wakacji: 242 dni

Jesteś tu: » Strona główna »

PIĄTKOWA WYCIECZKA

 

13 czerwca 2014 roku w piątek klasy IV, V, VI pojechały na wycieczkę i tym samym uczniowie udowodnili, że piątek i to trzynastego może być całkiem ciekawy.

Pierwszym miejscem, do którego dotarli, była osada w Biskupinie, gdzie mogli na własne oczy zobaczyć, jak żyli nasi przodkowie. Oprócz tego odbyli rejs statkiem o uroczej nazwie Diabeł Wenecki.

Drugi etap wyjazdu to malowniczo położona Kruszwica, która kojarzy się nie tylko z olejem ale też z legendarnym królem Popielem, którego podobno myszy zjadły. Widok z Mysiej Wieży był imponujący, ale właśnie wtedy zaczął padać deszcz.

Dzielna ekipa pojechała dalej do pierwszej stolicy Polski do Gniezna, gdzie przed pomnikiem Bolesława Chrobrego zrobiono pamiątkowe zdjęcie. Jeszcze w deszczu, bo chmura goniła grupę wycieczkowiczów. Głównym miejscem zwiedzania była katedra, w której na początku wszyscy obejrzeli Drzwi Gnieźnieńskie, później wnętrze świątyni, z którą wiąże się wiele ważnych wydarzeń z historii Polski.

Nad całością czuwała p. Mirka Dutko, która była przewodnikiem i opowiadała o wszystkich miejscach.

Na zakończenie triumfalnie grupa wjechała do „MAKA”, ale niekoniecznie na kurczaka.

Podróż była dość długa, ale w końcu byliśmy w innym województwie. Rano wyjazd rozpoczął się o 6.oo, wieczorem do Ostaszewa przybyliśmy o 22:00

organizator Izabela Gutowska