PaT (PROFILAKTYKA A TY)

Pierwsi goście w ramach działań PaT (Profilaktyka a Ty)
30.10.2014 r. przybyła do naszej szkoły Grupa PaT z Pelplina i Tczewa z liderem województwa pomorskiego Mikołajem Gajda. Po raz pierwszy w naszej szkole miało miejsce takie wydarzenie, będące formą profilaktyki rówieśniczej.
Przedstawiono naszej społeczności szkolnej profilaktyczną część filmową o zagrożeniach płynących z Internetu oraz spektakl „Nowa” o bolesnym problemie braku akceptacji nowych osób w środowisku młodzieżowym. „Nowa” obawiając się wykluczenia ze środowiska grupy klasowej poddaje się wpływom dilera narkotykowego, co w rezultacie kończy się tragicznie.
Mamy nadzieję, że przyjazd tych wyjątkowych gości zachęci młodzież naszej szkoły do poszerzenia profilaktyki rówieśniczej poprzez stworzenie w najbliższym czasie ostaszewskiej Grupy PaT.

Teresa Przeździecka