• Do wakacji: WAKACJE!!! dni

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 7 listopada 2014 roku w piątek na czwartej godzinie lekcyjnej odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości. Po odśpiewaniu Hymnu uczniowie z podstawówki i gimnazjum przedstawili scenariusz pt. „Podróż przez historię”.
Ten montaż słowno – muzyczny pokazał zebranym, jak istotne wydarzenie historyczne miało miejsce 11 listopada 1918 roku. Chór złożony z dziewcząt z klasy VI zaśpiewał kilka znanych pieśni patriotycznych. Wiktoria Wojciechowska i Ola Wójtowicz z klasy II były prowadzącymi; w role ułana, legionisty i kosyniera wcielili się uczniowie klasy IIa, którzy wystąpili w stosownych strojach historycznych, aby widzom bardziej unaocznić wydarzenia z przeszłości. Recytatorzy wygłosili kilka utworów poetyckich. Zebrani mogli wysłuchać pieśni zespołu Sprzymierzeni pt. „Wielka Polska” oraz utworu Marka Grechuty –„ Ojczyzna”. Całość przeplatana była prezentacją multimedialną z najważniejszymi postaciami z tamtych trudnych czasów i pięknymi obrazami naszej ojczyzny.

Organizatorzy: I. Gutowska, S. Rozwalak