RODZINNE WARSZTATY WYCHOWAWCZE "TWÓRCZA ZABAWA Z DZIECKIEM. "

5 grudnia w godzinach 16:00-19:00 w szkolnej świetlicy w Ostaszewie miały miejsce rodzinne warsztaty wychowawcze "Twórcza zabawa z dzieckiem." Celem spotkania była m.in. wspólna, twórcza aktywność dzieci i rodziców klas IV w innej niż klasa przestrzeni.

Jednym z materiałów do twórczej zabawy były między innymi gazety, które posłużyły jako materiał do stworzenia kostiumu wymyślonej postaci czy kulek do zabawy ruchowej. Na wykorzystanie góry skarpetek uczestnicy warsztatów też mieli wiele nietuzinkowych pomysłów: wykonanie pacynek i zabawa w teatr, nasypanie do skarpet soli i stworzenie terapeutycznych woreczków, związanie skarpetek w jedną linę i wykorzystanie liny do różnych celów m.in. ucieczki z wieży, "malowanie" skarpetkami obrazów czy też dobieranie w pary. "Deszcz skarpetek" wyrzucany z chusty animacyjnej wywołał dużo radości i uśmiechów na twarzy dzieci i rodziców.
Wspólne, twórcze pisanie historyjki z wylosowanymi wyrazami okazało się być zajęciem angażującym i również radosnym.
Podsumowująca spotkanie refleksja była bardzo budująca - czas spędzony z dzieckiem na wspólnej zabawie jest bezcenny, bo dorosłych ładuje pozytywną energią i buduje dobrą relację z dzieckiem, a dzieciom daje to, co nieocenione - czas z rodzicem.
Było to pierwsze spotkanie z cyklu "Twórcza zabawa z dzieckiem.". Już dziś zapraszamy na kolejne!
Inicjatorki i prowadzące warsztaty: Magdalena Natkańska, Teresa Przeździecka

Magdalena Natkańska.