XXIII FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Od wielu już lat nauczyciele, rodzice i uczniowie naszej szkoły angażują się w organizację Finału WOŚP na terenie naszej gminy. Nie inaczej było i tym razem. Dzieci z wszystkich klas ,,0''-III szkoły podstawowej wzbogaciły program artystyczny tego dnia śpiewem, wierszami oraz przedstawieniami p.t. „Morskie opowieści”, „Jesienny bal”, „Żeby zdrowym być, trzeba zdrowo żyć” oraz „Zamiatanie na polanie”. Swojego udziału nie odmówili też ich starsi koledzy z klasy IV-VI prezentując układ taneczny do piosenki „Last Christmas”, a także taniec integracyjny „Belgijka”. Gimnazjaliści nastrojową pieśnią patriotyczną pt. „Dziś idę walczyć mamo” wprowadzili wszystkich w nieco poważniejszy nastrój. Wiktoria Liss oraz Daria Bogucka wykonały kilka piosenek solo i w duecie. Uwagę widowni przykuł także spektakl grupy PaT pt. „Destrukcja” specjalnie na tę okoliczność napisany i wyreżyserowany przez naszych uczniów. Można więc dumnie powiedzieć, że była to prapremiera tego przedstawienia. Poza prezentowaniem swoich umiejętności artystycznych na scenie, uczniowie angażowali się również jako wolontariusze kwestujący z puszkami na ulicach naszej gminy. Nie można przy tej okazji zapomnieć o naszych wspaniałych rodzicach, którzy jak zwykle wspomogli kawiarenkę WOŚP-u pysznymi, domowymi ciastami.

A. Zgliniecka

Więcej zdjęć w GALERII