WIZYTA W KINIE "KREWETKA" W GDAŃSKU

Hobbit: Bitwa Pięciu Armii 2D / dubbing. W ostatni dzień przed feriami zimowymi (30 stycznia) ten film mieli okazję obejrzeć uczniowie naszej szkoły, głównie klasy VI i IG, ale byli też młodsi. Do kina Krewetka udaliśmy się wynajętym autobusem; podróż minęła szybko i bez niespodzianek. Najbardziej szokujące było to, że w kinie oprócz naszej grupy było mnóstwo innych szkół. Zanim weszliśmy na salę było trochę zamieszania, ale po przekroczeniu progu sali filmowej wszystko się uspokoiło i można było obejrzeć film, który zamyka trylogię Hobbita. Trwał 144 minuty.
Była to filmowa adaptacja książki J.R.R. Tolkiena, będącej wstępem do słynnego „Władcy Pierścieni”. Opowieść pełna niesamowitych wydarzeń i magicznych postaci. Przedstawia odwieczną walkę dobra ze złem. Po wielkim sukcesie pierwszych dwóch części trylogii – „Hobbit: Niezwykła podróż” (2012) oraz „Hobbit: Pustkowie Smauga” (2013), nadszedł czas na film zamykający niezwykłe dzieło Petera Jacksona: „Hobbit: Bitwa Pięciu Armii”.
Podsumowując. Wartka akcja, świetnie spajające z WP wątki, oraz najlepsza filmowa bitwa jaką można zobaczyć na ekranie; efekty specjalne nie drażnią, w końcu to fantasy. Warto było obejrzeć. Warto było pojechać.

organizator: I. Gutowska