EDUKACJA PODATKOWA I HISTORYCZNA

W dniu 24 kwietnia 2015 roku klasa 6 opuściła mury szkoły, aby udać się na zajęcia do Malborka, a konkretnie do Urzędu Skarbowego i do Zamku Krzyżackiego. Tego dnia matematyka była w Urzędzie Skarbowym, który zaprosił nas na zajęcia, aby pokazać młodym ludziom, na co przeznaczone są podatki oraz zwrócić uwagę na kwestie paragonów. Zajęcia były w połowie teoretyczne i w połowie praktyczne. Były krzyżówki, wykreślanki, które sprawdzały wiedzę zdobytą w części teoretycznej. Były też cukierki, ale najbardziej podobała się wszystkim obsługa kasy fiskalnej. Uczniowie mogli samodzielnie wydrukować paragon. Złożyliśmy wizytę pani naczelnik, obejrzeliśmy archiwum oraz biuro obsługi.
Po takiej porcji podatkowej grupa udała się do Zamku Krzyżackiego. Mieliśmy okazję dostać się tam już nowym wejściem, które czynne jest od niedawna. Razem z panią przewodnik obejrzeliśmy najciekawsze miejsca, usłyszeliśmy wiele interesujących opowieści. Trudno powiedzieć, co podobało się najbardziej. Czy centralne ogrzewanie, czy kuchnia, czy refektarz, a może dawne toalety?

Autor: Izabela Grzwaczewska-Gutowska