W ROCZNICĘ UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

W dniu 30 kwietnia z okazji Święta Flagi Narodowej oraz Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Zespole Szkół w Ostaszewie na trzeciej godzinie lekcyjnej odbył się apel. Miał on nieco nietypowy charakter. Otóż obok dwóch pieśni patriotycznych w wykonaniu chórku, trzech liryków i króciutkiego rysu historycznego zebrani mogli obejrzeć prezentację dotyczącą ważnych wydarzeń historycznych. Dziewczęta z klasy VI taniec – był to Polonez.
Każda klasa na ten dzień miała udekorować swoją salę, a komisja obejrzawszy je wyłoniła pierwsze miejsce dla szkoły podstawowej( klasa IVb) i dla gimnazjum(klasa III). Dzięki temu szkoła tego dnia wyglądała bardzo uroczyście. Po ogłoszeniu wyników wszyscy uczniowie zastali poczęstowani cukierkami. Kulminacyjnym punktem tej uroczystości były występy każdej klasy z tak zwaną „żywą flagą”. Prezentacje te wzbudziły najwięcej emocji , zebrani z ciekawością czekali na kolejne pokazy. Nie był to konkurs, więc nie było zwycięzców i zwyciężonych. Swoją drogą byłoby to bardzo trudne, bo ile klas, tyle pomysłów, a wszystkie były interesujące.

Organizatorzy:
Izabela Gutowska, Sławomir Rozwalak