TEATRALNY PIĄTEK

W dniu 8 maja uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć w Elblągu spektakle zaprezentowane przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia. Były to zajęcia w ramach edukacji teatralnej.
Uczniowie ze szkoły podstawowej zobaczyli spektakl pt. Gniazdo, czyli początki państwa polskiego. Sztuka w humorystyczny sposób pokazywała najważniejsze wydarzenia legendarne i historyczne z odległej historii Polski. Uwzględniono popularne legendy i podania :
O Lechu, Rusie i Czechu
O Piaście
O Wandzie, co Niemca nie chciała
O Smoku Wawelskim.
Poza tym można było usłyszeć fragmenty Kroniki Polskiej Wincentego Kadłubka oraz Galla Anonima.
Uczniom gimnazjum zaproponowano spektakl pt. W poszukiwaniu Graala. Motyw rycerza w literaturze. Gimnazjaliści mogli zobaczyć połączenie średniowiecznych motywów ze współczesnymi problemami człowieka, który niejednokrotnie w swym zabieganiu zapomina o tym, co w życiu najważniejsze.