VI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY W OSTASZEWIE

Kolejny, już VI Międzyszkolny Konkurs Wiedzy za Nami. Finał tradycyjnie odbył się w Zespole Szkół w Ostaszewie 20 maja 2015 r. Udział w konkursie zgłosiły 3 szkoły z powiatu nowodworskiego: Zespół Szkół w Stegnie, Zespół Szkół ze Sztutowa i Zespół Szkolno – Przedszkolny z Drewnicy.
Konkurs przebiegał dwuetapowo. W pierwszym etapie w szkołach, które zgłosiły się do konkursu odbyły się eliminacje, gdzie uczniowie z poszczególnych klas szkoły podstawowej pisali test wiedzy z zakresu trzech przedmiotów: historii, przyrody i matematyki. Najlepsi z każdej klasy tworzyli drużynę reprezentantów szkoły w finale, który odbył się w Zespole Szkół w Ostaszewie. Finał konkursu składał się z trzech etapów. Drużyny odpowiadały na pytania z trzech dziedzin za określoną liczbę punktów, rozwiązywali quiz multimedialny z aplikacji kahoot z historii i przyrody na czas, a w trzecim etapie zawodnicy samodzielnie decydowali z jakiej dziedziny i za ile punktów chcą pytanie, wprowadzając element strategii. Rywalizacja była bardzo wyrównana i nie obyło się bez dogrywki.
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce - Zespół Szkolno – Przedszkolny w Drewnicy
II miejsce - Zespół Szkół w Stegnie
III miejsce - Zespół Szkół w Sztutowie
IV miejsce - Zespół Szkół w Ostaszewie
Każda drużyna została nagrodzona, a to dzięki sponsorom, którzy chętnie wspomogli konkurs. Szczególne podziękowania należą się:
- Radzie Rodziców przy ZS w Ostaszewie,
- Urzędowi Gminy w Ostaszewie,
- Państwu Anecie i Krzysztofowi Krzemińskim,
- Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku,
- Wydziałowi Biologii Uniwersytetu Gdańskiego.

Zapraszamy na kolejną edycję już za rok.

Agnieszka Rozwalak
Sławomir Rozwalak