ŚWIATOWY DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Na dzień 26 września przypada Międzynarodowy Dzień Języków Obcych. Aby zaakcentować to święto w naszej szkole uczniowie wykonali duże flagi różnych krajów, gdzie mówi się w języku angielskim i niemieckim. Flagi przyozdobiły szkolne korytarze, a uczniowie wraz z nauczycielami mieli za zadanie ubrać się w tym dniu w koszulki z różnymi obcojęzycznymi napisami. Niewątpliwie królował język angielski, choć zdarzył się też język hiszpański, niemiecki i rosyjski. Zabawnie było czytać się nawzajem, a oto kilka wersetów: Put the pieces back together, Cool boy, Enjoy yourself, A flower for you, My life is a game. Uczniowie klas IV i V wykonali wizytówki ze swoimi napisami, a następnie je tłumaczyli i wspólnie czytali. Wizytówki, które czytamy na lekcji, zdobią gabinet języka angielskiego.

Magdalena Natkańska, Dagmara Zielińska.