• Do wakacji: WAKACJE!!! dni

SZKOLNY KONKURS LITERACKI

Zgłosiło się do udziału 23 uczniów klas I-III gimnazjum
W dniu 18 listopada na siódmej godzinie lekcyjnej odbył się konkurs, którego tytuł może brzmieć – Dziewczyna z perłą. 23 uczestników musiało zaakceptować wybór obrazu do opisu przez losowanie. „Marysia” wyciągnęła karteczkę z tytułem obrazu Jana Wermeera.
Na napisanie pracy wszyscy mieli 45 minut, ale większość skończyła nieco szybciej.
Opisywany obraz przez cały czas był widoczny na ekranie, więc bardzo dokładnie można go było oglądać.
Podczas pracy konkursowiczów dziewczyna z obrazu cały czas obserwowała piszących i lekko się do nich uśmiechała, spoglądała z zimnym i tajemniczym obliczem na zamyślone twarze gimnazjalistów. Zastanawiała się zapewne, kto z opisujących ją uczniów zrobi to najlepiej, najdokładniej, zwróci uwagę na wiele elementów jej postaci i jakże skromnego i ascetycznego tła. Szkoda, że sama nie może przemówić.
Oto wyniki prac komisji konkursowej:
I – miejsce
Wojciechowska Wiktoria, Wójtowicz Aleksandra – klasa III
II – miejsce
Brak
III – miejsce
Brak
Wyróżnienia:
Bobowska Aleksandra III, Szablewski Sebastian III, Wysocka Ewa II,
Zieńkowski Sebastian III
Lokaty zostały podane w kolejności alfabetycznej.
Gratulacje. Dyplomy i nagrody zostaną wręczone na apelu
Organizator: Izabela Gutowska