SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

„ A wariat to lepszy gość ”
Wiersze podobne są do ptaków. Szybują ponad codziennością, karmią się schwytanymi w locie okruchami prawdy i piękna. Przynoszą powiew wolności, inspirują do rzeczy wzniosłych. Ich nieodparty urok sprawia, że kochamy wiersze. Przepisujemy ze wzruszeniem, przechowujemy jak najcenniejsze klejnoty, uczymy się ich na pamięć. Jest tak, gdyż dorastaliśmy wśród poetyckich słów. Z Tuwimem wyciągaliśmy „Rzepkę”, z Jachowiczem martwiliśmy się „Chorym kotkiem”. A gdy u Konopnickiej pod komodą pojawiły się krasnoludki zastanawialiśmy się „Czy to bajka, czy nie bajka…” Teraz, już dorośli, przemierzamy świat u boku „Pana Cogito” Herberta, a po trudnym dniu wpadamy do Szymborskiej, by przyznać rację jej słowom, że „Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono”. I cieszymy się duchowym bogactwem, które dzięki tylu zacnym literatom stało się naszym udziałem. Właśnie dlatego zaprosiłam swoich uczniów do wspaniałej przygody z wierszami Pana Konstantego.

W dniu 14 grudnia komisja w składzie: Alicja Redlicka, Ilona Łuczak, Izabela Gutowska wysłuchała recytacji 12 uczestników konkursu i zdecydowała o lokatach:
1 miejsce – Dominika Tkaczyk klasa III
2 miejsce – Magdalena Magiera klasa II