EGZAMIN GIMNAZJALNY 2016

Zakończył się trzydniowy egzamin gimnazjalny 2016. Uczniowie mają różne odczucia, ale są zadowoleni z końcowego efektu swojej pracy- wyniki egzaminu dopiero w czerwcu.
18 kwietnia zmierzyli się z pytaniami z historii i WOS, a po przerwie z zadaniami z języka polskiego. 19 kwietnia drugi dzień – część matematyczno-przyrodnicza. Zadania z przedmiotów przyrodniczych miały wyłącznie formę zamkniętą i były zróżnicowane pod względem sprawdzanych wiadomości, umiejętności i trudności. Blok przyrodniczy tradycyjnie już obejmuje biologię, geografię, fizykę i chemię. Zadania matematyczne miały formę otwartą i zamkniętą.
20 kwietnia - to oczekiwana przez uczniów część egzaminu z języka nowożytnego. 21 uczniów wybrało język angielski i 5 uczniów język niemiecki. Pisali oni na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Poziom podstawowy egzaminu składał się z zadań zamkniętych różnego rodzaju – zadań wielokrotnego wyboru, na dobieranie, czy zadań typu prawda/fałsz.
Z sal egzaminacyjnych pierwszego, drugiego a szczególnie trzeciego dnia uczniowie wychodzili z uśmiechem na twarzy twierdząc, że zadania nie sprawiły im trudności. Twierdzili, że byli przygotowani do egzaminu. Wszyscy czekamy z niecierpliwością na wyniki. Jednak dopiero w czerwcu okaże się, czy radość nie była przedwczesna!!!

Wychowawca – S. Rozwalak