UROCZYSTY APEL

W dniu 29 kwietnia 2016 roku w ZS w Ostaszewie odbył się uroczysty apel z okazji Świąt Majowych. Społeczność szkolna świętowała obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, Święto Flagi i inne ważne majowe święta.
Apel został przygotowany głównie przez uczniów klasy 3 i 1 Gimnazjum, ale do udziału zaproszono też uczniów klasy 4 i 5 Szkoły Podstawowej.
W nietypowy sposób wszyscy mogli przenieść się w czasy, gdy obradował Sejm Czteroletni , a to za sprawą bezpośrednich relacji reporterskich spod Sejmu. Można było usłyszeć wywiad z samym królem Stanisławem Augustem Poniatowskim czy Hetmanem Potockim. Nie zabrakło relacji na żywo z Moskwy czy z Paryża, a pogodynka przekazała wszystkim prognozę pogody ze świętującej uchwalenie konstytucji Warszawy w 1791 roku; nie zabrakło tez listy przebojów, krótkich współczesnych reklam oraz wiadomości sportowych z końca XVIII wieku. Cała uroczystość okraszona była prezentacjami, wierszami, piosenkami i pieśniami patriotycznymi, a na zakończenie odbyło się wręczenie nagród i dyplomów za udział uczniów w różnych konkursach, którego dokonała wspólnie z nauczycielami dyr. Beata Zaniewska wraz z zaproszonym na uroczystość Wójtem Gminy Ostaszewo Michałem Chrząszczem.
Nad całością czuwali: Izabela Gutowska, Sławomir Rozwalak