• Do wakacji: WAKACJE!!! dni

KONKURS ORTOGRAFICZNY

W dniu 11 maja 2016 roku odbył się szkolny konkurs ortograficzny dla uczniów gimnazjum, do którego zgłosiło się 27 uczniów z klas 1-3, ale stawiło się do ortograficznych zmagań 21 uczniów.
Pierwsza część to były zadania polegające na wstawianiu przecinków, wyjaśnianiu zasad pisowni oraz sprawdzające umiejętność łącznej i rozdzielnej pisowni niektórych grup wyrazów.
Druga część to było typowe dyktando, które okazało się dla większości uczestników łatwiejsze, o czym mówili sami uczestnicy i co potwierdziło się po sprawdzeniu prac konkursowych.
Oto wyniki:
1. Sebastian Zieńkowski, klasa III
2. Martyna Justyńska, klasa III
3. Magdalena Magiera, klasa II
Mistrzem Ortografii w Gimnazjum im. Marynarki Wojennej RP w roku szkolnym 2015/2016 został Sebastian Zieńkowski.
Gratulacje dla wszystkich uczestników i oczywiście oceny – celujące dla wygranych i bardzo dobre dla pozostałych uczestników.
Organizator: Izabela Gutowska