I SZKOLNY KONKURS PIOSENKI O TEMATYCE MORSKIEJ

25 maja 2016r. w Zespole Szkół w Ostaszewie odbył się  I Szkolny Konkurs Piosenki o tematyce morskiej , połączony z dniem patrona szkoły ( Marynarka Wojenna  RP)  i dniem rodziny ( Dzień Matki i Dzień Ojca).  Konkurs jest kontynuacją Szkolnego Konkursu piosenki patriotycznej, żołnierskiej i powstańczej, który od kilku lat odbywał się w naszej szkole w listopadzie,  niestety temat festiwalu „ znudził się”  młodzieży i postanowiliśmy  go trochę odświeżyć. Wszystkie klasy pod okiem wychowawców wybierały jedną piosenkę o tematyce morskiej i prezentowały ją w dniu konkursu na scenie GDKiS w Ostaszewie.

Po uroczystym powitaniu zaproszonych gości i odśpiewaniu  hymnu państwowego i hymnu szkoły (autorką słów jest nasza absolwentka Dorota Grabowska a muzykę skomponował Artur Olewniczak (ówczesny nauczyciel muzyki), wszyscy zgromadzeni obejrzeli krótki film o patronie oraz nagrania z uroczystości nadania naszej szkole imienia Marynarki Wojennej RP. Następnie rozpoczęła się część konkursowa.  W trakcie obrad jury młodzież przedstawiła krótką część artystyczną poświęconą rodzicom. W kategorii" szkoła podstawowa" pierwsze miejsce zajęła klasa 4a  piosenka- „Trzecia miłość żagle”. W kategorii gimnazjum zwyciężyła klasa 3a z piosenką „ Kiedy szliśmy przez Pacyfik”.

Joanna Czerwińska

Anita Zgliniecka