DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

13 października odbył się uroczysty apel dla wszystkich pracowników Zespołu Szkół w Ostaszewie, nie wszyscy jednak mogli w nim uczestniczyć – panie z Przedszkola były na swych stanowiskach jak zawsze zresztą i dlatego należą im się wyrazy szczególnego uznania. Zaczęło się poważnie, bo od hymnu, ale później było mniej sztywno. Regionalna telewizja Wisełka już drugi raz relacjonowała szkolne wydarzenia. W tak zwanym międzyczasie reporterzy udzielili głosu Wójtowi Gminy Ostaszewo i Dyrektorowi Szkoły, aby Ci mogli wręczyć nagrody. A potem były pokazy mody, rady i porady dla nauczycieli i dyrektora, relacja z wyjątkowego meczu piłki nożnej, odgrzebane z lamusa przeboje polskich wykonawców np. Gdzie się podziały tamte prywatki. Nauczyciele wysłuchali najświeższych wiadomości z ministerstwa, głównie na temat podwyżek, a na koniec bardzo sympatyczne śpiewane życzenia:
Czternastego października wpisujemy do dziennika dobre stopnie wszystkim, co pracują w szkole!
Za wysiłki i za trudy nikt nagrody nie odmówi właśnie w święto Edukacji Narodowej!
Chociaż trzeba mieć cierpliwość jak aniołów sto, by z uśmiechem przekazywać tyle wiedzy,
Nauczyciel to potrafi, bez wyjątku aż do piątku no a za to od nas szóstka się należy!

Prezenty też były – pracownicy otrzymali pamiątkowe fotki z delikatnym uśmiechem i humorem w srebrnych ramkach. Trzeba przyznać, że kadra jest fotogeniczna – wyjątkowo!

Organizatorki: I. Gutowska, M. Natkańska