• Odwiedziło nas: 400352 osób
  • Do końca roku: 75 dni
  • Do wakacji: 248 dni

Jesteś tu: » Strona główna »


WYCIECZKA DO GDYNI

 

27 października klasy szóste wraz z wychowawczyniami pojechały na wycieczkę. Tym razem celem podróży była Gdynia, a w niej Centrum Nauki Eksperyment oraz nie lada wyskokowa atrakcja Park Trampolin.
W Eksperymencie uczestniczyliśmy w warsztatach edukacyjnych CZŁOWIEK – BIOMASZYNA. Zajrzeliśmy tu do wnętrza ludzkiego ciała i przyglądaliśmy się jak ono działa, co daje mu energię, w jaki sposób organizm pobiera substancje odżywcze, jak i dokąd je transportuje, by przetworzyć w energię konieczną do życia. Aby unaocznić to, co dzieje się we wnętrzu człowieka, wykonaliśmy szereg ciekawych doświadczeń i eksperymentów.
Stała wystawa, podzielona między innymi na działy Hydroświat, Drzewo życia czy Niewidzialne siły, obfitowała w wiedzę, wiele możliwości eksperymentowania oraz ruch. Na wystawie czasowej poruszaliśmy swoją wyobraźnią oraz zaglądaliśmy w tajniki jej funkcjonowania.
Skoki, fikołki, salta i gry zespołowe w Parku Trampolin wywołały euforię, radość i dużo śmiechu. Wspaniale było oderwać się od codzienności!

Magdalena Natkańska.