• Odwiedziło nas: 400334 osób
  • Do końca roku: 75 dni
  • Do wakacji: 248 dni

Jesteś tu: » Strona główna »

POZYTYWNIE ZAKRĘCONE A RACZEJ ZACZYTANE TOWARZYSTWO


Podczas rozmów na przerwach między lekcjami okazało się, że wielu uczniów, w tym wypadku gimnazjalistów, zaczytuje się w różnych książkach. I to w książkach papierowych!
Już nie wiem, kto wpadł na pomysł pisania recenzji i udostępniania ich…. Nie wiedzieliśmy na początku, jak pokazać to innym, którzy może też czytają i chcieliby podzielić się wrażeniami z innymi, bo niektóre książki wywarły na czytających ogromne wrażenie.
Obserwuję dyskretnie, jak niektórzy mają wypieki na twarzy, gdy czytają. To budujące! Kilka dziewcząt zgodziło się napisać i upublicznić swoje wrażenia po przeczytaniu ciekawej pozycji książkowej i bardzo dobrze.
Za taką pracę postanowiłam nagradzać najwyższymi ocenami cząstkowymi z języka polskiego w kategorii prace dodatkowe lub aktywność. Jednym słowem piątki i szóstki za czytanie i napisanie tekstu. To nie jest takie trudne. Do tej pory mam pięć prac, które można przeczytać na szkolnym korytarzu lub po lekcjach w Sali nr 7.
Wiem, że takich zakręconych zaczytanych jest więcej i zapraszam do ujawniania się, a jeśli ktoś nie chce podpisywać tekstu własnym imieniem i nazwiskiem, to pora wymyślić sobie jakiś fantastyczny pseudonim artystyczny i już.

 

Izabela Gutowska

 

 

 

Z recenzjami można zapoznać się w zakładce "Recenzje czytelnicze" (link)