NIEĆPA 2016

NIEĆPA to cykliczna impreza organizowana w różnych miastach Polski. Jej cel jest jasny - aktywne działanie na rzecz profilaktyki uzależnień. Organizatorzy chcą namówić młodych ludzi, by powiedzieli „nie” trzem uzależnieniom: zażywaniu narkotyków, piciu alkoholu i paleniu papierosów.
Młodzież z naszej szkoły pod opieką nauczycieli miała okazję brać udział w takiej imprezie 4 listopada w Gdyni. Pierwsza część poświęcona była profilaktyce. Przedstawiciel organizacji działającej na rzecz przeciwdziałania narkomanii opowiadał o zagrożeniach, jakie niesie zażywanie narkotyków oraz o tym, gdzie można uzyskać pomoc, w przypadku, jeżeli sami jesteśmy uzależnieni lub problem dotyczy członka naszej rodziny. Później przyszła pora na koncerty.
Uczniowie klas od IV do III gimnazjum bawili się przy muzyce zespołów: „Sto Procent” oraz Kamila Bednarka. Wybór zespołów nie jest przypadkowy. Organizatorzy na imprezę „NIEĆPA” zapraszają tylko te zespoły, które mają nieposzlakowaną opinię.
Tańcom, śpiewom nie było końca. Młodzież mogła się przekonać, że czas wolny można wypełnić stroniąc od używek i złego towarzystwa. Chociaż wróciliśmy do domu prawie o północy, rano nikt nie miał problemu, żeby wstać . Przecież reszta czekała na nasze wrażenia! Bilety na koncert sfinansowała Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Za co z góry dziękują uczniowie i nauczyciele!

Opracowała: Agnieszka Czeran