• Odwiedziło nas: 400338 osób
  • Do końca roku: 75 dni
  • Do wakacji: 248 dni

Jesteś tu: » Strona główna »

TRUDNE PYTANIA – MUSICAL O SILE LUDZKICH MARZEŃ


W dniu 12 grudnia 2016 roku klasy czwarte i piąte szkoły podstawowej obejrzały musical Karola Świtalskiego w Sali NOT-u w Gdańsku.
Jest to historia o przyjaźni, przezwyciężaniu swoich słabości i spełnianiu marzeń. Urzekająca, bajkowa muzyka, kolorowe światła, scenografia i pojawiająca się na scenie iluzja sprawia, że spektakl urzeknie każdego młodego widza. Opowiada przepiękną historię o bajkowej krainie zwanej Ciapkolandią. W niej to żyją potrafiące czarować przesympatyczne stworzenia – ciapki. Miejsce to jest pełne radości i uśmiechu, a mieszkańcy tej krainy nie znają pojęć zazdrość czy nienawiść. Jednak w pewnym momencie magia Ciapkolandii przestaje działać, a żyjące w niej stworzonka stają się smutne. W obliczu katastrofy dwaj bohaterowie: Kichatka (która ciągle kicha) i Przewrotek (bez przerwy przewracający się) wyruszają do naszego świata, gdyż uratować ich krainę może tylko ktoś o czystym sercu … Ktoś kto ma prawdziwe i szczere marzenia …
Uczniom najbardziej podobał się wspomniany wyżej Kichatek, na drugim miejscu wymieniali Przewrotka, duże wrażenie zrobiła na nich historia Krzysia. W swoich pisemnych i plastycznych wypowiedziach, a była to praca domowa z języka polskiego w klasie 4a i 5a, przekazali to, co najbardziej ich urzekło. Prace były różne – lepsze i gorsze, ale za to bardzo szczere.
organizator: I. Gutowska