PROJEKT "NA WŁASNE KONTO"

W pierwszym tygodniu ferii zimowych w naszej szkole będzie się odbywał ogólnopolski projekt edukacyjny „Na Własne Konto". Jesteśmy jedno z 35 szkół w Polsce, która zakwalifikowała się do projektu, który w bardzo przystępny sposób będzie pokazywał uczniom gimnazjum czym jest ekonomia. Zajęcia prowadzone przez nauczyciela i studenta kierunków ekonomicznych w czasie ferii, wycieczka do banku i lokalnego przedsiębiorcy, a w drugim semestrze szkolnym spotkania przygotowujące prace konkursową ma dostarczyć uczniom podstawowej wiedzy jak funkcjonuje świat ekonomi. Jest to projekt edukacji ekonomicznej, skierowany do uczniów gimnazjów z gmin wiejskich i miejsko-wiejskich, którego pomysłodawcą i głównym wykonawcą jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

W ramach projektu uczniowie uczestniczą w dodatkowych zajęciach z przedsiębiorczości i ekonomii. W trakcie jednego tygodnia ferii zimowych, poprzez zabawę i gry edukacyjne uczestnicy poznają podstawowe pojęcia i narzędzia ekonomiczne, które w założeniu umożliwią im lepszy start w dorosłe życie.