NIECODZIENNY GOŚĆ

2017 roku Zespół Szkół w Ostaszewie odwiedził niecodzienny gość – pan Janusz Chomontek, siedemnastokrotny rekordzista Księgi Rekordów Guinessa w żonglerce piłką. Zasłynął on między innymi tym, że pokonał trasę maratonu berlińskiego (100 km) cały czas żonglując, a piłka nie upadła mu przy tym ani razu. Pan Janusz okazał się bardzo sympatyczną osobą a jego występ zgromadził pełną trybunę widzów na sali gimnastycznej. Chętnie dzielił się anegdotami ze swej barwnej kariery i wprawiał w podziw swoimi umiejętnościami zgromadzonych uczniów. Zorganizował także kilka konkurencji dla uczniów Zespołu Szkół – mistrzem żonglerki został Paweł Pałucki. Pan Janusz nagrodził go piłką z autografem. Po występie rozdał także autografy wszystkim obecnym na sali.

tekst: Wojciech Bladoszewski

zdjęcia: Sławomir Rozwalak