• Do wakacji: WAKACJE!!! dni

„SKĄPIEC” W TEATRZE DRAMATYCZNYM W ELBLĄGU

„Skąpiec” w interpretacji Konrada Szachnowskiego to uwspółcześniona nieco historia Harpagona, który w głowie i sercu ma jedynie pieniądze. W roli chciwego jegomościa wcielił się Krzysztof Kolba.

Uczniowie klasy  II i III obejrzeli spektakl we wtorek 28 lutego 2017 roku.
Niechęć do dzielenia się majątkiem przesłania bohaterowi  prawdziwy sens życia. Nie obchodzą go własne dzieci , Eliza i Kleant, ich uczucia i potrzeby. Za cel stawia sobie dobrze wydać córkę za mąż i wżenić syna w bogatą rodzinę, by jego pieniądze nie zostały tknięte.
„Skąpiec” jest przede wszystkim komedią sytuacyjną. Były sytuację do śmiechu, ale generalnym celem tej komedii jest chwila głębokiej zadumy. Pokazano pewien porządek świata i wartości. Dzisiaj zawaliły się wszystkie autorytety. Jedynym autorytetem jest pieniądz, który jest podejrzany i autorytetem być nie powinien i nie może się tak stać!

Co wynieśli nasi nastolatkowie z tej sztuki? Pytanie zostawiam otwarte.

Organizator: I. Gutowska