WYJAZD DO ELBLĄGA

Na wycieczce do Elbląga klasy Vb i VIb odwiedziły Bibliotekę Pedagogiczną i Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka.
Na warsztatach "Świat ludzi niewidomych" uczniowie mieli okazję wcielić się na chwilę w skórę ludzi, dla których zmysł wzroku nie istnieje. Pani Anna Góralska opowiadała o swojej pracy w Laskach - ośrodku dla ociemniałych. Uczniowie mogli przekonać się jak wygląda przedmiot, ale bez oglądania go. Odgadywali pojedyncze dźwięki z orkiestry dźwięków nie patrząc na nią. Mogli też dojść/lub nie do celu za pomocą laski dla niewidomych podążając za słyszanym głosem.
W Centrum Dolinka wszyscy dali upust swej energii i talentom sportowym. Było nie tylko pływanie, ale też skoki, zjazdy i zabawa. Uczniowie korzystali też z sauny parowej, zimnych kąpieli i jacuzzi. Pysznie było tak się zrelaksować i odstresować od klas lekcyjnych. Organizatorkami wycieczki były Magdalena Natkańska i Paulina Bernacka.
Opracowała: Magdalena Natkańska